Dom Pomocy Społecznej
w Piotrkowie Trybunalskim
logo dom pomocy

Koncert zdalny Zespołu „Mazowsze”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
logo glowne 3
W dniu 18 lutego 2021 roku w pomieszczeniu kawiarni w Naszym Domu odbyło się niesamowite spotkanie. Na zaproszenie Dyrektora Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” Pana Jacka Bonieckiego nasi Mieszkańcy uczestniczyli w koncercie Zespołu zatytułowanym „Kalejdoskop Barw Polski”. Był to koncert dedykowany Seniorom, który miał formę transmisji na żywo ze sceny. Nasi Mieszkańcy oglądali koncert na dużym telewizorze za pośrednictwem łącza internetowego. Zachowane były wszelkie zasady obostrzeń sanitarnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.
Na początku koncertu wszystkich Widzów przywitali Dyrektor wraz z Dyrygentem Zespołu "Mazowsze”, a specjalne życzenia zdrowia w tym trudnym czasie złożyła Pani Agata Kornhauser-Duda. Podczas koncertu Widzowie obejrzeli mistrzowskie wykonanie pieśni i tańców ludowych. W szczególny zachwyt wprawiło wykonanie oberka opoczyńskiego, czyli tańca z naszego regionu.

"W programie koncertu zobaczyć można było najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawiły się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami)" - relacjonują organizatorzy.

Spotkanie na tym koncercie było pierwszym takim od czasu zamknięcia Domu, czyli od prawie roku. Nasi Mieszkańcy są zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19 i sami nalegają na takie spotkania. Są one bardzo ważnym elementem powolnego powrotu do normalności. Każde wyjście ze swojego pokoju oraz ze swojego piętra na którym mieszkają jest sympatycznym przeżyciem dla naszych Mieszkańców i przypomnieniem, że w czasie pandemii ktoś o nich ciepło myśli.
powrót